Ana SayfaHakkımızdaÇözüm OrtağımızİletişimLaminasyon
Ana Sayfa


TECRÜBEM
İZ VE YÜKSEK KALİTEMİZ İLE


SEKTÖRÜN GÜVENİLEN LAMİNASYON FİRMASIYIZ!


LAMİNASYON NEDİR?

Laminasyon genel olarak kumaşları yada kumaş ve herhangi bir tabakayı elastike, renk ve dokusunu bozmadan birleştirme işlemidir. Bu işlem tutkal ve çeşitli yapıştırıcılarla olabileceği gibi alevlede olabilmektedir. Laminasyon tekniği ambalaj, tekstil, otomotiv ve medikal gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Günümüzde laminasyon şıklığında göstergesi durumundadır. Öyle ki birçok tekstil ürünlerinde dikiş izini yok etmek yada dikişi desteklemek amacıyla kullanılır. 
  

HİZMETLERİMİZ / Tüm hizmetlerimize detaylı bir şekilde göz atabilirsiniz.


 Alevli Laminasyon     Bu laminasyon tekniğinde diğer laminasyon çeşitlerinde olduğu gibi herhangi bir yapıştırıcı metaryal kullanılmamaktadır. Bu teknik herhangi bir tabakanın sünger vasıtasıyla birbirine yapıştırılmasıyla oluşan laminasyon işlemidir. Yapıştırma işlemi genellikle 2 mm den 1,5 cm ye kadar kalınlıktaki özel sünger çeşitleriyle sağlanmaktadır. İhtiyaçlar doğrulutusunda kumaş ve sünger ile yapılan laminasyon işleminde süngerin diğer tarafınada kumaş, suni deri veya istenilen herhangi bir katman yapıştırılarak daha dolgun bir ürün elde edilinebilir. Bunada sandviç adı verilir. Otomotiv, ev tekstili, dekarasyon, ayakkabı ve hemen hemen her türlü tekstil sektöründe kullanılmaktadır. Laminasyon teknikleri arasında en maliyetli olmasıyla birlikte en dayanıklı ve su geçirmeyen laminasyon tekniğidir.       
     

                                             Lateksli ve Tutkallı Laminasyon

İki tabakanın birbirine yapıştırılması işleminde araya kauçuk esaslı lateks yapıştırıcının kullanılmasıyla oluşan bir tekniktir.
Ağırlıklı olarak deri, matbaa, ayakkabı, ambalaj ve çanta sektörlerinde kullanılmaktadır. PVA laminasyona göre daha maliyetli ve daha dayanıklı bir işlemdir.


                                
                         

Halı Laminasyon


Holt - Melt

Bu teknik genelde iki tabakanın arasına Etilen Vinil Asetat (EVA) PO, POLİAMİD, REAKTİF POLİÜRETAN  kullanılarak yapılan bir işlemdir. Günümüzde gelişen teknikle tekstilde kullanılmaya başlayıp hızla yayılmaktadır. Üreticiler açısından maliyet ve uygulama aşamalarının zorluğu olmasına rağmen kalitesi açısından daha çok tercih edilmektedir. Genellikle tekstil, mobilya döşemeleri ve ambalaj  sektöründe kullanılmaktadır. Aynı zamanda yıkamaya dayanıklıdır.,Film Laminasyon

 2 Materyal arasına EVA ve Hot Melt Filmler eklenerek, keçeli sistem de ezilme ve ısı uygulanarak yapılan laminasyon işlemidir.                             
         
 

Ana SayfaHakkımızdaÇözüm OrtağımızİletişimLaminasyon